Jakie tapety do łazienki? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Urządzając łazienkę, dbamy nie tylko praktyczne aspekty tego pomieszczenia, ale również staramy się nadać mu określone walory estetyczne. Tapety cieszą się niesłabnącą popularnością, jeśli chodzi o dekorację ścian – również w łazience. Jakie tapety do łazienki wybrać, aby cieszyć się ich trwałością?

Łazienkowe ściany – nie tylko płytki

Z uwagi na charakter łazienki warto mieć na uwadze fakt, że ściany tego pomieszczenia będą mieć o wiele częstszy kontakt z wilgocią niż pozostałe wnętrza domu czy mieszkania. W związku z ryzykiem bezpośredniego zachlapania lub zawilgocenia ścian, np. podczas prysznica, najczęściej decydujemy się na ułożenie płytek na ścianach łazienki. Czy to oznacza, że jest to jedyne rozwiązanie, na jakie możemy się zdecydować? Niekoniecznie!

Wodoszczelne tapety do łazienki

Ciekawą alternatywą dla płytek może być tapeta wodoszczelna. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona odporna na działanie wody, z powodzeniem odnajdzie się więc na ścianach łazienki. Wodoodporne tapety zostały pokryte dodatkową warstwą ochronną, która zabezpiecza produkt przed działaniem wilgoci. Kolejna zaletą, jakie będzie w stanie zaoferować nam to rozwiązanie, jest szeroki wybór – tapeta wodoszczelna to produkt, który dostępny jest w wielu wariantach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na minimalistyczną tapetę w jednolitym kolorze, tapetę ze wzorem 3D lub tę z jednym z popularnych motywów, np. lasu, plaży lub koniczyny marokańskiej.

Tapeta do łazienki z włókna szklanego

Zastanawiając się,jakie tapety do łazienki będą najlepszym wyborem, warto zwrócić także uwagę na produkty wykonane z włókna szklanego. Ich struktura może przypominać nieco tkaninę o grubym splocie. Tapeta do łazienki z włókna szklanego także dostępna jest w wielu wariantach i kolorach. Wyróżnia się również większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Decydując się na montaż tapety w łazience, warto wziąć pod uwagę także inne niezbędne w tym celu produkty, takie jak środek do gruntowania podłoża czy klej, których formuła opracowana została tak, aby spełniać wymagania pomieszczeń o dużej wilgotności. Zarówno tapeta do łazienki z włókna szklanego, jak i tapeta wodoszczelna, jest niezwykle łatwa w utrzymaniu jej w czystości. W większości przypadków wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z użyciem odpowiedniego detergent