Nowoczesne miski wc i ich kształty oraz kolory – na jaki design warto postawić?

Miska wc jest podstawowym elementem, który musi znaleźć się w każdej kompletnie wyposażonej łazience. Jej wybór wcale nie jest jednak taki prosty, jakby się to wydawało. W sprzedaży dostępnych jest wiele rozwiązań różniących się między sobą stylistyką, kształtem, a nawet kolorem. Miski wc podwieszane i ich stojące odpowiedniki mogą posiadać zarówno klasyczną, zaokrągloną formę i biały kolor, jak i występować w bardziej nowoczesnych, geometrycznych kształtach oraz oryginalnych, nietypowych barwach.

Miski wc podwieszane i kompakty – czym się różnią?

Dostępne w sprzedaży miski wc różnią się między sobą nie tylko designem, ale przede wszystkim sposobem montażu – wyróżniamy miski wc podwieszane i stojące, czyli popularne kompakty. Zdecydowanie największym zainteresowaniem już od kilku dobrych lat cieszą się rozwiązania podwieszane. Taka miska wc prezentuje się bardzo estetycznie, jest minimalistyczna w formie oraz gwarantuje łatwiejsze sprzątanie – brak mocowania do podłogi pozwala na szybkie umycie posadzki oraz przyspiesza codzienne czyszczenie łazienki. Do prawidłowego funkcjonowania miski podwieszanej niezbędny jest także zakup oraz montaż odpowiedniego stelaża wc.

Kompakt jest z kolei klasycznym rozwiązaniem, w którym miska wc jest zintegrowana z systemem spłukiwania wody ukrytym w obudowie. Takie rozwiązanie szczególnie estetycznie i spójnie prezentuje się w łazienkach urządzonych w stylu retro. Jest także bardzo dobrym, a często także jednym słusznym wyborem do pomieszczeń, w których montaż stelaża wc i miski podwieszanej wiązałby się z utrudnieniami i wysokimi kosztami. Dbanie o czystość i higienę toalety ułatwia dodatkowo specjalna konstrukcja bezkołnierzowa (rimless), którą posiadają wszystkie miski wc podwieszane i kompakty dostępne w ofercie marki Roca.

 

Kształty i kolory nowoczesnych misek wc

Miski wc podwieszane i kompakty są rozwiązaniami, których mnogość kształtów, form i kolorów może wręcz przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie interesująca pod tym względem jest oferta znanej i cenionej marki Roca, w której znajdziemy bardzo szeroki wybór praktycznych i stylowych rozwiązań. Takie zróżnicowanie ofertowe pozwala na idealne dopasowanie designu miski wc do indywidualnych preferencji każdego użytkownika oraz stworzenie w efekcie perfekcyjnego pod względem estetycznym wystroju wnętrza.

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja ceramiki łazienkowej Inspira, w której znalazły się trzy linie projektowe. Dostępna w niej miska wc może posiadać typowy zaokrąglony kształt (Round), lekko zaoblone kształty (Soft) lub nowoczesną, kwadratową formę (Square). Oprócz tego, miski wc podwieszane są dostępne nie tylko w klasycznym, białym kolorze z połyskiem, ale także w matowej bieli, beżu, kawowym (Cafe), perłowym oraz Onyks, czyli eleganckiej czerni. Daje to szerokie możliwości aranżacyjne, które docenią w szczególności osoby dążące do uzyskania oryginalnego wystroju łazienki. Kolekcja Inspira obejmuje zarówno miski podwieszane, jak i ich stojące odpowiedniki, a oprócz misek znaleźć w niej można także pozostałe elementy ceramiki łazienkowej.