Jak zapobiegać najczęstszym awariom w silnikach Briggs&Stratton?

Prace ogrodowe, które są wzmożone zwłaszcza w sezonie letnim wymagają zastosowania odpowiednich sprzętów. Mowa tutaj o kosiarkach i traktorach spalinowych, które dzięki określonym funkcjom potrafią w szybki i łatwy sposób utrzymać ogród w nienagannym stanie.

Czy części briggs&stratton w silnikach są niezawodne?

Decydując się na zakup urządzeń z częściami Briggs&Stratton warto mieć na uwadze, że niektóre podzespoły w silnikach mogą ulegać awarii, powodując złą pracę sprzętu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas użytkowania tych urządzeń, aby nie doprowadzać do zbyt częstych i skomplikowanych usterek? Nie od dziś wiadomo, że zakup oryginalnych podzespołów to gwarancja długiej żywotności wielu urządzeń koszących. Decydując się na zakup renomowanych części briggs&stratton klienci mają pewność, że profesjonalny sprzęt będzie solidny i trwały. Najważniejszą kwestią jest stosowanie się do dołączonej instrukcji producenta, aby samemu nie doprowadzić do niepotrzebnych awarii. 

Oryginalne części Briggs&Stratton i dbałość o nie wydłuża ich żywotność 

Podczas użytkowania urządzeń z częściami Briggs&Stratton należy liczyć się z tym, że nawet najbardziej trwałe podzespoły mogą ulegać awariom. Dlatego niezwykle ważną rzeczą jest odpowiednia pielęgnacja i dbanie o sprzęt po każdym seansie koszenia. W taki sposób można uniknąć nie tylko dodatkowych kosztów związanych z naprawą, ale dzięki zastosowaniu oryginalnych części briggs&stratton urządzenia z napędem będą działać o wiele dłużej. 

Jakie są najczęstsze awarie występujące w silnikach Briggs&Stratton?

Jeżeli kosiarka lub traktorek nie odpala, należy sprawdzić stan paliwa. Jeżeli poziom wskazuje na jego brak, trzeba zbiornik napełnić i od razu przystąpić do próby uruchomienia urządzenia. Paliwo znajdujące się w zbiorniku przez długi czas także może doprowadzić do usterki w silniku, dlatego zawsze przed koszeniem warto uzupełnić zbiornik do określonego poziomu benzyny. 

Przed rozpoczęciem prac związanych z naprawą silnika należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, dlatego zawsze przed przystąpieniem do naprawy należy odłączyć świecę zapłonową. 

Zanieczyszczony gaźnik

Często występujące usterki mogą być spowodowane złą pracą gaźnika. Dzieje się tak, kiedy część jest zanieczyszczona. Gaźnik odpowiada za regulacje przepływu powietrza wraz z paliwem przez silnik, dając równocześnie odpowiednią energię do urządzenia. Jeżeli jest w nieodpowiedni sposób czyszczony, stan pracy silnika pogarsza się, czego skutkiem są nieustające awarie związane z jego uruchomieniem.

Układ sprężania

Układ sprężania oraz znajdujące się w nim zawory również mogą odpowiadać za częste awarie pracy silnika marki Briggs&Stratton. Zawór wlotowy i wylotowy odpowiadają za wpuszczanie i wypuszczanie powietrza, a poruszające się tłoki do przodu i do tyłu przepychają wspólnie paliwo i powietrze. To powoduje szczelność całego układu. W momencie występowania luzu zaworowego wraz z wyciekiem, może pojawić się usterka dotycząca sprężania, przyczyniająca się do powstawania awarii silnika. 

Awaria świec zapłonowych

Problem z zapłonem poprzez brudne lub odłączone świece to często występująca usterka przy urządzeniach koszących. Do typowych przyczyn związanych z nieprawidłowym zapłonem można zaliczyć

  • uszkodzenie przewodu świecy zapłonowej
  • usterkę związaną z wpustem koła zamachowego
  • zwarcie wyłącznika

Kupując tylko oryginalne części briggs&stratton klienci mają pewność, że wszystkie wymienione podzespoły będą działać o wiele dłużej i efektywniej.