Nowoczesna łazienka- drewno, kamień i powrót do natury

Łazienki przez wiele lat zmieniły swoją funkcję w naszych mieszkaniach i domach. Początkowo były głównie niewielkim, koniecznym pomieszczeniem, które służyło do wykonywania codziennych potrzeb. Nie przywiązywano wówczas dużej roli do wykończenia i aranżacji łazienek. Przez ostatnie lata diametralnie się to zmieniło. Łazienka obecnie pełni rolę ciekawej, stylowej i funkcjonalnej przestrzeń z nieoczywistymi akcentami. Jeszcze 10, czy 15 lat temu nikt nie pomyślałby, że hitem w łazienkowych trendach będzie wykorzystanie drewna, kamieni czy też roślinności. Tak, designerska łazienka to w obecnej chwili miejsce, w którym chcemy powrócić do natury. Walory estetyczne stanowi ą obecnie o nowym znaczeniu łazienkowego designu.

Relaks po pracy

Estetyka charakteryzująca designerskie łazienki stała się bardzo ważnym elementem przy wykańczaniu mieszkania lub domu. Po ciężkim dniu pracy marzymy o tym, aby móc się zrelaksować- właśnie w łazience. Drewniane wykończenia tych pomieszczeń podnoszą ich komfort użytkowania. Wykorzystanie w tym elementów takich jak: płytki imitujące podłogę z prawdziwego drewna, ściany pokryte drewnem dekoracyjnym, czy też obicia toalet wraz z szafkami- mają symbolizować powrót do natury i kojarzą się z rytuałami dnia codziennego w warunkach przyjaznych dla człowieka.

Odnowa pośród roślinności

Coraz większą popularnością cieszą się sanitariaty wyposażone w roślinność. Na rynku mamy do wyboru wiele różnych rodzajów kwiatów, które poradzą sobie nawet w pomieszczeniach bez okna. Taki rodzaj designerskiej łazienki to całkowite zaprzeczenie wyobrażenia tego pomieszczenia z lat ubiegłych. Łazienka urządzona w stylu „naturalnej dżungli” zyskuje na atrakcyjności- przez co chętniej i przyjemniej spędza się w niej czas.

Kamienne miejsce

Projektanci wnętrz zwracają uwagę na zróżnicowanie zastosowania kamienia we współczesnych, designerskich łazienkach. Do powszechnego stosowania gresu w sanitariatach wielu z nas już przywykło, natomiast obecnie furorę robi lastryko. Wyłożona całościowo lastryko łazienka jest stosunkowo wygodna, jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

Coraz więcej osób starając się w wyposażeniu wnętrz przybliżyć do natury- wykorzystuje naturalne kamienie, czy też mozaiki. Jeśli dodamy w tych wnętrzach elementy kwiatowe, czy też drewno- możemy mieć pewność, że czeka nas relaks blisko natury.