Jak urządzić małe mieszkanie w stylu industrialnym?

Małe mieszkanie może wydawać się dla niektórych sporym problemem aranżacyjnym. Podczas dobierania wyposażenia należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dobrym sposobem na pogodzenie funkcjonalności z ciekawym designem jest postawienie na styl industrialny. Jak urządzić małe mieszkanie w takiej stylistyce? Doradzamy w artykule!

 

Optyczne powiększenie wnętrza

 

Niektórzy być może nie zdają sobie sprawy z tego, że za pomocą kolorów możemy wpłynąć na to, jak duże wydaje się wnętrze mieszkania. Stawiając na jasne kolory wywołujemy wrażenie większej przestrzeni w pokoju. Dodatkowe zastosowanie luster, na przykład naprzeciwko drzwi czy okien, również pomoże nam optycznie powiększyć wnętrze. Jak wprowadzić to w stylu industrialnym? To nic trudnego – bazowa kolorystyka tej stylistyki to biel, czerń oraz różne odcienie szarości. Jeśli wybierzemy jasne kolory oraz kontrastujące, ciemniejsze dodatki, mieszkanie zyska w naszych oczach kilka dodatkowych metrów. Styl industrialny bardzo lubi światło – wpuszczając go więcej do wnętrz także optycznie zwiększymy metraż.

 

Meble industrialne do przedpokoju

Minimalizm

 

Jedną z najważniejszych zasad w stylu industrialnym jest zminimalizowanie liczby wykorzystywanych elementów. Minimalistyczne wnętrza są znacznie bardziej przestrzenne i dają nam poczucie swobody. Jeśli nie chcemy przytłoczyć mieszkania zbędnymi dodatkami, a zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni – wybierzmy właśnie styl industrialny. W mieszkaniach o niewielkim metrażu to dobre rozwiązanie. Rezygnując z wielu elementów wyposażenia, a stawiając na wielofunkcyjne opcje, zyskujemy sporo dodatkowego miejsca.

 

Industrialne meble

 

Na jakie meble najlepiej postawić, jeśli chcemy urządzić małe mieszkanie? Industrialne opcje są warte naszej uwagi. Świetne industrialne propozycje meblowe znajdziemy na stronie producenta LOFT Decora https://loftdecora.pl.

Największe zalety takich mebli to:

  • funkcjonalność – industrialne propozycje doskonale sprawdzają się w różnych warunkach i w różnym otoczeniu – przy jednym stole wygodnie zjemy posiłek, popracujemy, a także przyjmiemy gości;
  • minimalizm – dzięki prostym formom i geometrycznym kształtom meble industrialne nie przytłaczają wnętrz;
  • solidne materiały – styl industrialny posługuje się jedynie trwałymi materiałami: litym drewnem i stalą nierdzewną najwyższej jakości, dzięki czemu raz wybrane przez nas wyposażenia będzie mogło nam towarzyszyć naprawdę długi czas;
  • nowoczesny design – ponieważ w małych mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsca na dekoracje, wybierzmy meble, które same w sobie będą wspaniałą ozdobą wnętrza – industrialne opcje sprawdzają się również w tej roli.

 

Dekoracje w małym mieszkaniu

 

Jak najlepiej udekorować mieszkanie, w którym nie ma zbyt wiele miejsca? Styl industrialny podsuwa nam pomysły i gotowe rozwiązania, które pozwolą nam nadać wnętrzom charakteru oraz oryginalności. Przede wszystkim – postawmy na dekoracje, które powiesimy na ścianie. Nie zajmują dużo miejsca, a w raz przygotowanym miejscu możemy co jakiś czas wieszać coś innego. Plakaty, obrazy, zdjęcia czy grafiki – to od nas zależy, co ma przedstawiać mała galeria w naszym mieszkaniu. Na ścianie dobrze prezentują się również kratki, które nie tylko stanowią ciekawą ozdobę, ale i są wielofunkcyjną opcją – możemy utworzyć z niej mały organizer.

Aby aranżacja mieszkania była naprawdę spójna, wymieńmy podstawowe elementy wyposażenia na te w stylu industrialnym. Minimalistyczny wieszak, proste, drewniane tacki czy nowoczesny stojak na ręczniki ze stali nierdzewnej? Wszystko to sprawi, że nasze mieszkanie stanie się wyjątkowo stylowe i praktyczne jednocześnie!