Od czego zależy ostateczna cena ozonowania mieszkania?

Cena ozonowania mieszkania rozpoczyna się zazwyczaj od 100 złotych za godzinę + VAT. Jest to stawka proponowana przez wykwalifikowanych specjalistów pracujących dla najlepszych firm zajmujących się tego rodzaju działalnością.

Wyżej wspomniana stawka 100 zł + VAT jest tak naprawdę stawką orientacyjną. Ostateczny koszt przeprowadzenia całej usługi zależy od wielu czynników. Należą do nich między innymi:

    • Cel ozonowania. Warto przypomnieć, że ozonowanie może posłużyć jako metoda dezynfekcji, jak i dezodoryzacji. O ile w przypadku dezynfekcji zazwyczaj wystarczy pojedynczy, kilkugodzinny zabieg, tak dezodoryzacja może wymagać kilku sesji.
    • Liczba sesji. Im będzie ich więcej, tym cena może być wyższa. Dotyczy to szczególnie wyżej wspomnianej dezodoryzacji. Niekiedy nieprzyjemny zapach jest tak intensywny lub trudny do usunięcia, że jednorazowe rozstawienie ozonatorów może być niewystarczające.
    • Powierzchnia ozonowanych pomieszczeń. Im większa, tym cena usługi także może być wyższa. Warto przy tym uściślić, że większa powierzchnia jest najczęściej równoznaczna z koniecznością użycia większej liczby ozonatorów. Niekiedy także całą operacją muszą się zająć dodatkowi specjaliści.
  • Stopień trudności zadania. Aby ozonowanie było skuteczne, muszą zostać stworzone odpowiednie warunki. W sytuacji, gdy mieszkanie nie jest w żaden sposób przygotowane na wykonanie ozonowania, cena tej usługi także może wzrosnąć.

Dlatego zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stwierdzenie, że cena ozonowania mieszkania zawsze jest ustalana po indywidualnych konsultacjach.

Ozonowanie mieszkania – jak wybrać najlepszą ofertę?

Gdy zdecydujemy się na ozonowanie, warto najpierw dowiedzieć się, czy istnieje możliwość przeprowadzenia bezpłatnych oględzin miejsca, w którym ta operacja zostanie przeprowadzona. Najlepsze firmy, zajmujące się tego rodzaju usługami, oferują taką możliwość.

Ponadto pamiętajmy, że ozon może także zaszkodzić. Owszem, po ok. pół godziny rozpada się do czystego tlenu, więc raczej nie będzie stanowił niebezpieczeństwa dla najbliższych. Tym niemniej właściwości tej substancji sprawiają, że w zbyt wysokich stężeniach może ona mieć negatywny wpływ chociażby na domową elektronikę. W tym przypadku więcej ozonu nie oznacza, że pomieszczenie szybciej zostanie zdezynfekowane. Dlatego warto zdać się na wiedzę profesjonalistów, a nie kogoś, kto właśnie zakupił przeceniony ozonator, chociaż nie posiada żadnych kompetencji do tego, by go używać.

Poza tym należy koniecznie zwrócić uwagę na referencje i dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli z usług danej firmy korzystają międzynarodowe koncerny, duże instytucje, szkoły czy szpitale, to można mieć pewność, że specjaliści, którzy zajmą się ozonowaniem naszego mieszkania, rzeczywiście znają się na rzeczy. Jeśli do tego możemy sprawdzić posiadane przez daną firmę certyfikaty, to jak najbardziej należy to zrobić.

Firmą, która spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki, jest PSG Polska – przedsiębiorstwo mające w swoim portfolio współpracę ze stołecznymi szpitalami oraz placówkami edukacyjnymi, a także takimi podmiotami, jak PLL LOT czy BNP Paribas.