Czym charakteryzują się lipcowe ogrody?

Ogród w każdym miesiącu letnim przyciąga innymi barwami, zapachami czy kwiatami. W najgorętszych miesiącach letnich ogrody emitują najwięcej zapachów, woni, przyciągających owady. Wiele soczystych wiosennych barw już jest nieobecnych, natomiast królują kolory bardziej przygaszone, ale jednocześnie w pełnej gamie kolorystycznej. Lipcowe ogrody przesycone są bogatym aromatem kwiatów i upajającym zapachem ziół, dla których jest to szczyt kwitnienia. W lipcu największą furorę robią wiejskie ogródki, ponieważ wchodzą w okres wzmożonego kwitnienia. Liczba kwiatów będących w tym okresie w pełni kwitnienia pozwala poczuć letnie, ulotne piękno lipcowego ogrodu.

Czy łatwo jest założyć letni ogród?

Projektując ogród, należy wziąć pod uwagę wysokość roślin, aby nie zasłaniać tych wyższych tymi mniejszymi. Powinno się również zaaranżować ogród kolorystycznie, by nie zainwestować tylko w jeden kolor, który przytłoczy resztę roślin. Jest to dla nich okres najbardziej wydajny, jeżeli chodzi o kwiaty i rośliny zielone. W tym okresie również największe wzrosty notują rośliny trawiaste, które doskonale wkomponowują się w ogrody ze stanowiskami słonecznymi. Przy niewielkim nakładzie pracy powstają ogrody w ciekawych kształtach i ze zróżnicowanymi nasadzeniami. Modernistyczne układy pozwalają na tworzenie przyjemnych miejsc wypoczynkowych, przy niewielkim nakładzie pracy.

Czy lipcowy ogród może być przyjemny?

Ogród w lipcu tętni kolorami i dźwiękami pszczół czy innych owadów. Jest miejscem ich wzmożonej pracy, wystarczy przejść pod lipami, aby usłyszeć bzyczące pszczoły. W lipcu większość roślin osiąga szczyt swoich możliwości, wydając owoce i przygotowując się do przekwitnięcia, dlatego jest zaraz po pierwszych wiosennych wzrostach, najpiękniejszy okres w ogrodzie. Wtedy jest moment pełnej dojrzałości roślin, pozwalają przygotować się do nadchodzącej jesieni. Ogród lipcowy to spiżarnia, którą trzeba przenieść do domu, aby zapewniła wyżywienie przed nadchodzącą zimą. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie ogrodu.