Oświetlenie LED – Fakty i mity

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie LED jest już elementem niemal każdego domu. Taśmy, żarówki, lampy sufitowe i naświetlacze – wszystkie te akcesoria sprawiają, że otaczająca nas przestrzeń staje się wyjątkowo klimatyczna i oryginalna. Jeśli zatem właśnie kupiłeś mieszkanie i rozglądasz się za funkcjonalnymi metodami oświetlenia, trafiłeś w odpowiednie miejsce! W tym artykule dowiesz się, jakie są podstawowe zalety i wady oświetlenia LED. Przedstawimy Ci także najpopularniejsze fakty i mity dotyczące omawianego przez nas zagadnienia. Zaprezentujemy również bezpieczny katalog, z którego będziesz mógł wybierać satysfakcjonujące Cię rozwiązania i sprawdzać, gdzie możesz je dostać. Zainteresowany? Wspaniale! W takim razie serdecznie zapraszamy Cię do lektury.

Oświetlenie LED – Czy jest drogie?

Dziś często można usłyszeć, że oświetlenie LED to stosunkowo drogie rozwiązanie. Z drugiej strony natomiast nierzadko spotykamy się z informacją, że jest to bardzo oszczędny wynalazek. Co zatem jest prawdą, a co mitem?

MIT – oświetlenie LED jest drogie.

FAKT – oświetlenie LED początkowo może wydawać nam się drogie. Wszystko za sprawą porównania cen żarówek LEDowych i tradycyjnych. W początkowym rozpoznaniu te pierwsze faktycznie wypadają niekorzystnie. Oszczędność oświetlenia LED możemy zauważyć dopiero po kilku miesiącach od jego zamontowania. Wtedy to właśnie zauważamy, że nasze rachunki za prąd znacząco zmalały. To właśnie słynne oszczędzanie energii, o którym nie sposób nie usłyszeć. Czy zatem oświetlenie LED jest drogie? Nie. Pomaga nam ono zaoszczędzić sporo gotówki, którą, przy stosowaniu tradycyjnych żarówek, wydawalibyśmy na rachunki.

Czy LEDy nadają się tylko do domu?

Zdarza się, że oświetlenie LED traktowane jest przez nas jako designerska forma na pozyskanie źródła światła. Kojarzymy je bowiem z modnymi taśmami LEDowymi czy nietypowymi żarówkami ozdobnymi . Czy zatem omawiane przez nas zagadnienie jest odpowiednim rozwiązaniem wyłącznie dla domu?

MIT – oświetlenie LED znajduje zastosowanie jedynie w mieszkaniu.

FAKT – LEDy doskonale sprawdzają się także w ogrodach i na wszelkiego rodzaju terenach przydomowych. Świetnym przykładem mogą tu być naświetlacze LED i oprawy najazdowe, które zapewniają odpowiednią widoczność w godzinach wieczornych. To dobre rozwiązanie do oświetlenia podjazdu i parkingu, ale także doskonała metoda na podkreślenie punktów charakterystycznych ogrodu, na przykład rzeźb i kwiatów.

Wpływ oświetlenia LED na wzrok

Kolejnym popularnym stwierdzeniem jest to, że oświetlenie LED negatywnie wpływa na nasz wzrok. Warto jednak zastanowić się nad zasadnością tej tezy.

MIT – oświetlenie LED ma negatywny wpływ na wzrok.

FAKT – kupowane żarówki LED zawsze powinny charakteryzować się najwyższą jakością. To właśnie dlatego tak ważne jest, by wybierać produkty od zaufanych dostawców. Oświetlenie LEDowe kupione od solidnego producenta z całą pewnością nie będzie negatywnie wpływało na wzrok tak jak tanie, niesprawdzone żarówki LED. Niektóre żarówki LED mogą pochwalić się specjalnym certyfikatem TUV, który informuje użytkownika o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i jakości.

Oświetlenie LED – Podsumowanie

Jak widzisz omawiane przez nas zagadnienie posiada znacznie więcej zalet, niż wad. Jeśli zatem właśnie zastanawiasz się nad zakupem oświetlenia LEDowego do swojego domu, koniecznie sprawdź stronę marki Kanlux: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16227/led. Znajdziesz tam szeroką gamę produktów najwyższej jakości, które doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, jak i na terenach przydomowych.