Jak stworzyć biuro domowe w małym pokoju?

Jeśli chcesz stworzyć biuro domowe, ale masz tylko mały pokój, pamiętaj, że naprawdę niewiele potrzebujesz w swoim biurze. Do mebli niezbędne są biurko i krzesło. Regały są wygodne, ale niepotrzebne, możesz przechowywać książki w innym pokoju. Zawsze możesz umieścić wieszak na biurku lub przymocować półki do ściany.

Jeśli chodzi o sprzęt, ustalaj priorytety zgodnie z częstotliwością użytkowania. Jeśli często korzystasz z drukarki, trzymaj ją w zasięgu ręki. Jeśli używasz skanera i faksu rzadko, rozważ umieszczenie ich poza obszarem roboczym.

Wykorzystaj przestrzeń pod biurkiem do przechowywania procesora, kosza na śmieci i składanej szafki na dokumenty, którą można wyciągnąć w razie potrzeby. Wykorzystaj także przestrzeń na ścianie. Jeśli nie masz półek na ścianie, powieś z niej rzeczy. Półprzezroczyste kieszenie ścienne są przydatne na pocztę przychodzącą i wychodzącą i mogą zwolnić miejsce na biurku. Tablica ogłoszeń to również dobre wykorzystanie przestrzeni. Materiały biurowe, takie jak spinacze do papieru i pinezki, można przechowywać w pojemnikach magnetycznych i zawieszać na pasku magnetycznym na spodzie półki.

Kolejną ważną zasadą przy ograniczonej przestrzeni jest to by nie pozwolić, aby idealnie dobra przestrzeń powietrzna zmarnowała się. Kup pojemniki do układania w stosy i ułóż jak najwięcej swojego sprzętu. Jeśli elementy wyposażenia mają odpowietrzenie na górze, użyj ochraniaczy nóg krzesła, aby zapewnić przestrzeń między elementami, aby się nie nagrzały.

Istnieje wiele sposobów na konsolidację przestrzeni i stworzenie biura nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Musisz być kreatywny i myśleć nieszablonowo!