Dlaczego warto skorzystać z usługi auto detailing?

Każdego dnia kierowcy mierzą się z takimi przeszkodami jak zabrudzenia, drobne usterki czy zanieczyszczenia. Tymczasem każdy posiadacz samochodu chciałby korzystać ze sprawnego i zadbanego pojazdu. O wygląd samochodu można zadbać wybierając się do zakładu oferującego car detailing.

Czym jest car detailing?

Jest to profesjonalna usługa, na której zyska zarówno karoseria jak i wnętrze auta. Studio oferujące usługi auto detailing gwarantuje, że pojazdowi zostanie przywrócony pełny blask. Usługa ta to nie tylko dokładne umycie i wyczyszczenie pojazdu, ale też takie usługi jak:

  • zniwelowanie wszelkich ubytków oraz rys,
  • pozbycie się brudu z zewnątrz jak i z wewnątrz,
  • nadanie lakierowi blasku nowości.

Auto po wykonaniu zabiegów w ramach tej usługi będzie wyglądało niemal jak prosto z salonu. Z zabiegów w ramach tej usługi mogą skorzystać wszyscy właściciele samochodów osobowych bez względu na model. Auto detailing zapewnia fuzję czynności czyszczących oraz renowacyjnych. Każdy etap zabiegów jest dokładny i wykonywany przez profesjonalistów za pomocą specjalistycznych preparatów.

Jak przebiega pełny car detailing?

W pełnym pakiecie usług znajduje się profesjonalne mycie auta, które rozpoczyna się mycia wstępnego nadwozia. Pozwala to na zlikwidowanie powierzchniowych zanieczyszczeń. Pojazd jest myty ręcznie (mniej dostępne miejsca) i przy użyciu myjki. W trakcie stosowane są profesjonalne szampony z woskiem czy aktywna piana. Szczegółowość czyszczenia wymaga nawet demontażu kół, aby uzyskać dostęp do nadkoli. Elementy te są czyszczone, a następnie pokrywane środkiem zabezpieczającym. Koła są woskowane, a opony nabłyszczane. Czyszczeniu podlegają także zaciski hamulcowe. Po dokładnym przygotowaniu koła są montowane. Nadwozie jest zwykle myte i czyszczone za pomocą glinki lakierniczej, dzięki czemu usuwane są głębokie zanieczyszczenia oraz smoła. Myciu podlegają również końcówki wydechu.

Blok i głowica komory silnika są czyszczone za pomocą specjalnego środka czyszczącego, a osłony z tworzywa są pokrywane zabezpieczającym i nabłyszczającym preparatem z woskiem. Wosk może zostać użyty do elementów metalowych jak np. nadkola w komorze silnika czy boki. Zastosowanie specjalnych środków chemicznych ma za zadanie oczyścić nawet kolektor wydechowy z rdzy. Następnie stosowany jest środek do konserwacji gumy, dzięki któremu lśnią i są trwalsze wszystkie przewody chłodnicze. Z przednich reflektorów usuwane są rysy i zmatowienia. Dla lepszej przyczepności powłok ceramicznych stosowany jest także specjalny środek czyszczący pod wosk lub pod powłokę. W ramach car detailing wykonywane jest też polerowanie, którego zadaniem jest usunięcie rys, zadrapań i skaz na lakierze. Po takich przygotowaniach można nałożyć wosk lub powłokę ceramiczną zgodnie z życzeniem klienta.