Estetyka, wygoda i nowoczesność: odpływ liniowy oraz prysznic walk-in

Projekty wnętrza skupiają się najczęściej na salonie, kuchni czy sypialni. Natomiast łazienkę wiele osób pomija. Choć spędzamy w niej codziennie do kilkudziesięciu minut, to właśnie tam oczekujemy największego komfortu. Dlatego warto poświęcić łazience więcej czasu, tym bardziej że można w niej zainstalować wiele ciekawych, funkcjonalnych i estetycznych rzeczy: prysznic walk-in czy odpływy liniowe to dwa najpopularniejsze przykłady. Sprawdzamy, czym są te wynalazki i jakie mają zalety.

Czym jest prysznic walk-in?

Co kryje się pod tajemniczą nazwą prysznica walk-in? Pierwsze skojarzenia to wygoda, czystość oraz estetyka. Wadą tradycyjnych rozwiązań jest wysoki brodzik, utrudniający wchodzenie do środka czy będący śliską pułapką dla domowników. Dodatkowo jest on bardzo trudny w czyszczeniu. Nowoczesne rozwiązania polegają na usuwaniu problemów – tak też dzieje się z prysznicami walk-in. Jest to po prostu kawałek podłogi, wydzielony wizualnie przez odpływ liniowy. Rewolucyjna zmiana okazała się doskonałym pomysłem.

Dlaczego prysznicowe odpływy liniowe działają tak dobrze?

Co sprawia, że odpływ liniowy tak dobrze sprawdza się w nowoczesnych łazienkach?

  • Odpływ punktowy wymaga spadków podłogi do jednego punktu, aby zebrać całą wodę. To był główny powód korzystania z brodzika, który łatwiej uformować w odpowiedni sposób. Jednak odpływ liniowy ścienny pozwala zastosować spadek w jedną stronę – standardowy sposób kładzenia podłogi.
  • Warto wspomnieć też o prostym montażu odpływu liniowego – nie tylko w nowo budowanych domach, ale także w czasie remontu łazienki.
  • Mycie prysznica ogranicza się jedynie do spłukania podłogi. Odpływy liniowe prysznicowe ułatwiają zebranie brudnej wody i odprowadzenie ich do kanalizacji.
  • Nowoczesne maskownice sprawiają, że estetyka prysznica walk-in jest na najwyższym poziomie. Kanałów odwadniających nie widać i nie przeszkadzają one w innych zadaniach wykonywanych w pomieszczeniu.

Brak brodzika to także znacznie więcej miejsca w łazience – nie tylko wizualnie. Po złożeniu ścianek praktycznie cała powierzchnia podłogi może być użytkowana. Natomiast prysznicowy odpływ liniowy ułatwia także czyszczenie całej łazienki. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad instalacją takiego rozwiązania u siebie.

Wybierz mądrze – różne modele odpływów liniowych

Odpływy liniowe podłogowe i ścienne doskonale sprawdzają się w łazienkach, pomieszczeniach gospodarskich i wielu innych zastosowaniach. Dlatego też opracowano różne typy odwodnienia. Odpływ liniowy niski lepiej sprawdzi się w łazienkach, gdzie ilość wody na podłodze jest umiarkowana (nawet w czasie kąpieli). Systemy liniowe prysznicowe charakteryzują się również wyższą estetyką. Natomiast modele przemysłowe są głębsze i prostsze. Który odpływ liniowy sprawdzi się u Ciebie? Zapytaj sprzedawcę – na pewno Ci podpowie!