Niepotrzebne rzeczy w domu – jak sprawnie się ich pozbyć?

Wielu z nas posiada niepotrzebne rzeczy w domu – zapomniane zabawki, nienoszone od lat ubrania, stare meble, gadżety z minionych lat… Zazwyczaj z tego faktu zdajemy sobie jednak sprawę dopiero w momencie remontu, przeprowadzki czy sezonowych porządków. Jak szybkim sposobem pozbyć się tego, co zalega w naszych mieszkaniach?

Portale ogłoszeniowe to nie wszystko!

Pierwszym pomysłem, jaki przychodzi na myśl o pozbywaniu się zbędnych rzeczy jest oczywiście ich sprzedaż. Warto jednak wiedzieć, że w tym zakresie przyjdą nam z pomocą nie tylko popularne serwisy sprzedażowe oraz ogłoszeniowe. Do dyspozycji mamy jeszcze media społecznościowe – za ich pośrednictwem możemy poinformować znajomych o chęci sprzedaży posiadanych przedmiotów. W mediach społecznościowych trafimy także na grupy hobbistyczne – to również może być dobry trop, szczególnie, jeśli chcemy pozbyć się przedmiotów o wartości kolekcjonerskiej – np. klaserów ze znaczkami, płyt winylowych czy bogato zdobionej porcelany.

Własna półka w antykwariacie

Doskonałą alternatywą dla sprzedaży na własną rękę jest powierzenie tego zadania profesjonalistom. Wiele antykwariatów oferuje swoim klientom możliwość wynajmu własnej półki w przestrzeni sklepu i wystawienia na niej własnych produktów. W ten sposób nasze niepotrzebne rzeczy w domu znajdą nowego właściciela. Antykwariaty w większości przypadków pobierają swój procent, jednak skorzystanie z tej usługi zdejmuje z nas całkowicie obowiązek związany z przeprowadzeniem procesu sprzedaży czy dostarczaniem produktów do nowego właściciela.

Cele charytatywne

Kolejny pomysł na to, aby nasze niepotrzebne rzeczy w domu trafiły w dobre ręce, jest oddanie ich na cele charytatywne. Chcąc to zrobić, warto sprawdzić, czy w okolicy nie działa lokalny punkt zbiórki takich przedmiotów. Można też samodzielnie podjąć próbę kontaktu z wybraną przez nas placówką – np. domem pomocy społecznej, domem Dziecka, biblioteką lub sklepem, który część dochodów przeznacza na cele dobroczynne.