Mozaika ceramiczna – niewielki element, który może odmienić Twoje wnętrze

Są takie materiały wykończeniowe, które od razu potrafią zmienić całe wnętrze. Doskonałym tego przykładem jest mozaika ceramiczna.

Wydawałoby się, że mozaika nie jest niczym nowym, jednak w ostatnich latach cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. Chętnie korzystają z niej osoby same urządzające swoje wnętrza i znani projektanci. Wszystko dzięki temu, że do wyboru jest nie tylko mnóstwo kolorów, ale też wiele interesujących wzorów. Dzisiejsza mozaika znacząco odbiega od tego, jak wyglądała kiedyś. Jej nieprzeciętny design potrafi zauroczyć każdego.

Gdzie można zamontować mozaikę ceramiczną?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wszędzie! Ponieważ wybór jest tak rozbudowany, bez trudu znajdziemy coś, co pięknie będzie komponowało się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Mozaika może być interesującym uzupełnieniem wystroju przedpokoju, łazienki, kuchni, a nawet salonu lub sypialni. Nie wszędzie możemy ułożyć dokładnie te same płytki, ale jeśli wybierzemy je dobrze, to rezultat będzie imponujący. Mozaika ceramiczna w sklepie Rawdecor.pl jest doskonałym przykładem, że płytki tego typu nie tylko są oryginalne, ale i bardzo efektowne. Przyjrzyjmy się zatem kilku inspiracjom i temu, gdzie płytki tego typu będą prezentować się najlepiej.

Mozaika ceramiczna na podłodze

Płytki ceramiczne najczęściej układa się na podłodze i to od tego zaczniemy. Mozaika na podłogę będzie idealnie wyglądać w kuchni, przedpokoju i łazience. Decydując się na tak nietuzinkowe wzory jak heksagony, arabeski lub płytki w innym nieszablonowym kształcie, sprawiamy, że podłoga staje się jedną z największych ozdób wnętrza. Ponieważ największe piękno tego rozwiązania tkwi w formie płytek, pomyślmy o tym, by między nimi były fugi w kontrastującym kolorze. Dzięki temu podłoga będzie jeszcze wyraźniejsza i dekoracyjna. Innym ciekawym pomysłem, który sprawdzi się na podłodze, jest zastosowanie płytek heksagonalnych w różnych odcieniach. Ten prosty zabieg pozwoli uzyskać efekt 3D.

Mozaika ceramiczna na ścianie

Równie łatwo możemy odmienić aranżację, kiedy mozaika ceramiczna znajdzie się na ścianie. Ponownie sprawdzi się w kuchni, przedpokoju lub łazience, ale oprócz tego warto ją rozważyć na fragmencie ściany na przykład w salonie. Spośród wszystkich dostępnych wzorów na ścianie najczęściej pojawiają się płytki heksagonalne. Nie muszą znajdować się na całej powierzchni ściany, ale na jej fragmencie. Szczególnie oryginalnie wyglądają te, które sprawiają wrażenie, jakby stopniowo się odrywały od pozostałych, aż wreszcie przechodzą w gładką ścianę. To doskonała propozycja, aby urozmaicić wystrój nowoczesny.

A może nad kuchennym blatem?

Mozaika ceramiczna jest też świetną propozycją, aby ją zamontować między blatem a kuchennymi szafkami. Najczęściej w tym miejscu są tradycyjne płytki ceramiczne albo szklane panele. Jednak mozaika sprawdzi się równie dobrze, a być może lepiej. Zarówno płytki heksagonalne, jak i arabeski będą prezentować się idealnie.