Zasłony izolujące czyli estetyczne zasłony

Każdy z nas chce, by jego mieszkanie spełniało podstawowe funkcje, nie może zabraknąć lodówki, pralki czy całego pomieszczenia (typu łazienka). Jednocześnie pragniemy, by zaspokajało wrażenia estetyczne, by przykuwało wzrok gości lub nam samym dawało poczucie harmonii i piękna, łatwiej żyć w miejscu, które spełnia nasze oczekiwania i zwyczajnie nam się podoba!
W tym celu kupujemy wymarzone, duże łóżko, pojemną szafę czy kuchenkę mikrofalową.

Zasłony izolujące

Zwracamy przy tym uwagę nie tylko na aspekty techniczne, czyli długość mebli w stosunku do długości pokoju, ale również na kwestie koloru, wzoru, tekstury. Wszystko to musi ze sobą współgrać, by tworzyć piękną całość, będącą spełnieniem naszych pragnień wizualnych.
Skupiając się bardziej na dodatkach, niż typowo meblach, warto zwrócić uwagę na funkcje i wygląd zasłon okiennych. Wiele osób rezygnuje z nich, wybierając rolety i poniekąd wygodę, aczkolwiek dla ludzi doceniających estetykę ozdób, rolety będą zbyt prostym wyborem i to zasłony sprawdzą się lepiej. W dodatku zasłony izolujące spełnią również taką samą funkcję, co rolety – pozwolą odgrodzić się od tego, co za oknem.

Kotary doskonale ochronią naszą prywatność, dla każdego człowieka jest to chyba bardzo ważny aspekt. Ochronią przed nasłonecznieniem, zapewnią większy komfort i poczucie przytulności naszego pokoju. Dodatkowo, oczywiście, ozdobią pomieszczenie, ponieważ na rynku istnieje bardzo wiele firm, oferujących zasłony w różnych kolorach, wzorach i z różnych materiałów.
Jeśli chodzi o materiały, mamy do wyboru m.in.: żakard(mocny, wykonywany z nici bawełnianych), tiul (mój ulubiony, zwiewny i lekki), markizeta (siatkowa struktura, cienka lub gruba), satyna (z włókien poliestrowych lub bawełnianych), tafta (gęsta, błyszcząca i nieprzejrzysta tkanina).
Istnieje wiele dodatków do zasłon, kotar, które możemy wykorzystać, jeśli znajdziemy doskonały materiał i samodzielnie zechcemy wykończyć zasłonę:

  • hafty,
  • taśmy pasmanteryjne,
  • koronki,
  • łańcuszki,
  • spinki,
  • uchwyty,
  • klamry.