Jak urządzić klimatyczny salon?

Dla jednych najważniejsze miejsce w mieszkaniu to kuchnia, dla innych salon. Dla wszystkich niewątpliwie jest to ważna strefa. Jak powinna zostać urządzona, aby cieszyła wzrok domowników oraz zapewniała im wypoczynek? Nowoczesny, klasyczny, w stylu glamour czy industrialnym – dla wielu ludzi to serce domu. W salonie spędzamy najwięcej czasu, wypoczywamy w nim wspólnie albo osobno. W jaki sposób zapełnić go meblami oraz pozostałymi dodatkami, aby stworzyć klimatyczne wnętrze? Na co postawić, a z czego zrezygnować? Wybrać puszysty dywan lub gładki chodnik, zawiesić firany czy postawić na zasłony? A może nie wieszać nic w oknach?

Jak wygląda klimatyczny salon?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, jaki salon możemy nazwać klimatycznym. Z pewnością to taki, w którym wspaniale się wypoczywa. Wystrój powinien być dopracowany, a nawet gdy zdecydujemy się na eklektyczny, mieszamy różne style z wyczuciem. Elementy nowoczesne mogą pięknie komponować się z tradycyjnymi, a te, które pozornie do siebie nie pasują, mogą tworzyć wspólnie intrygujące zestawienia. Przykładowo, szary dywan rabbit połączą z kanapą w intensywnie żółtym kolorze lub stolikiem kawowym o nietypowym kształcie.

Bez względu na indywidualne preferencje mieszkańców aranżacja powinna być przede wszystkim spójna. Dzięki temu we wnętrzu będzie można się odprężyć oraz wyciszyć.

Idealne dodatki w klimatycznym salonie

Może zabrzmi to tajemniczo, ale klimatyczne salony mogą mieć zupełnie różne klimaty. Zależy to od wielu czynników. Miłośnicy klasyki skupią się przy urządzaniu pomieszczenia na minimalizmie. Będą chcieli, aby ich salon stanowił enklawę ciszy oraz nie męczył wzroku. Zapewne będą w nim dominować stonowane barwy oraz gładkie powierzchnie. Jeśli zagoszczą w nim wzory, raczej będą spokojne, a nie krzykliwe.

Fani najnowszych trendów postawią na odważne zestawienia kolorów oraz struktur, gdyż dla nich klimatyczny salon ma pazur oraz charakter. Pierwsi zwykle lubią firany i zasłony, natomiast drudzy coraz częściej z nich rezygnują. Pierwsi mogą sięgnąć po puchate dywany, narzuty czy koce, natomiast drudzy wybiorą gładkie chodniki, a koc zamówią gładki.

Piękny zapach we wnętrzu

Poza wyposażeniem oraz dodatkami na klimat danego wnętrza wpływają też inne elementy. Mogą to być, między innymi, aromaty. W sypialni warto rozpylić łagodne, wyciszające zapachy takie jak lawenda, jaśmin, drzewo sandałowe czy rumianek. W kuchni mogą unosić się apetyczne nuty słodyczy, kawy albo przypraw. W salonie uznanie domowników oraz gości wzbudzą kompozycje kwiatowe, leśne albo nawiązujące do znanych perfum. Aby aromat długo utrzymywał się w pomieszczeniu, można posłużyć się specjalnym akcesorium takim jak dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych. Można go znaleźć w wielu sklepach, np. na stronie Radochygospochy.pl. Marka oferuje mnóstwo dodatków do domu i mieszkania. Zainteresowani wyszukają u niej zarówno kompozycje zapachowe, jak i atrakcyjne dodatki do każdego wnętrza.

Jak widać, nie trzeba wiele, aby zmienić swój salon w klimatyczną strefę, w której każdy spędza czas z przyjemnością.