Granatowa całość – granatowe dodatki do sypialni – inspiracje

Sercem domu jest kuchnia, miejscem spotykania się rodziny i znajomych salon, za to sypialnia do bardzo intymna część mieszkania, którą przeznaczamy dla osób nam szczególnie bliskich. Dlatego też często poświęcamy wiele czasu, by wyposażyć ją w funkcjonalne, wygodne meble, by dobrać odpowiedni dla naszego gustu kolor ścian, by znaleźć dodatki, które pozwolą nam czuć się dobrze i bezpiecznie w ich otoczeniu. O gustach, wiadomo, się nie dyskutuje. Warto jednak, jak z opinią, zawsze mieć swój.
Jeśli jesteśmy zakochani w czystej bieli, w białych szafach i szafeczkach – nie twórzmy na siłę innej wizji swojego mieszkania, nie warto. Nikt za nas nie będzie korzystał z niego korzystał, więc powinniśmy zadbać o zaspokojenie swoich potrzeb, tych estetycznych również.

Mnie zawsze zachwycały raczej ciemne pomieszczenia

Nie lubię przesadnej czystości (nie chodzi o sprzątanie, tylko o to dziwne poczucie pustki, jakie odczuwam w pokojach o białych ścianach i bieli wokół ogólnie). Wolę przytulne, szare ściany i wybrałabym raczej granatowe dodatki do sypialni, czyli do tego „jedynego” pokoju, według mnie najważniejszego w domu.

Granatowa sypialnia inspiracje

Bardzo lubię połączenie tego koloru z jasnym błękitem, kolorem czystej wody. Jestem ogromną wielbicielką morza i uspokaja mnie nie zieleń, a właśnie błękit. Patrząc na te odcienie, czuję, jakby to określić, wakacyjną beztroskę i mówię sobie w duchu „nic nie muszę, wszystko mogę” i to daje mi ogromną siłę. Myślę, że biel również sprawdziłaby się w tym połączeniu, ale to już nie do końca w moim guście (zbyt jasno), więc pozostanę przy swoim wyborze. Tak więc pościel błękitna, na tle granatowych ścian – moje niebo.
Zasłony koniecznie granatowe, tak by tworzyły całość ze ścianami. Podoba mi się wrażenie „zamknięcia” przestrzeni, dlatego zawsze staram się odcień zasłon dobrać jak najbardziej do koloru ścian. Ponadto również szafy i szafki zestawiłabym w tym kolorze, fotel, ramki na zdjęcia czy świece (uwielbiam świece i bez nich nie ma dla mnie wystroju wnętrza) także granatowe.
Bardzo ciekawym elementem, który zakupiłabym przy okazji ozdabiania sypialni, byłby parawan dekoracyjny „Granatowy świat”. Jest to również coś – co doskonale współgra z moim gustem oraz zamiłowaniem do podróży, poza tym parawan – to przydatna rzecz w sypialni, by np. odgrodzić „osobistą” część lub po prostu dołożyć coś niestandardowego do wystroju, nadać mu jakiś charakter.